Nurburgring / Nordschleife 2019Ahoj Všichni,

o víkendu jsme se vrátili z báječného výletu do „zeleného pekla“ a na belgický okruh ve Spa/Francorchamps. Kdo tam nebyl – neuvěří!
Ochutnali jsme místní specialitu Německý chřest, v Belgii čokoládu no a já trochu také svodidla na Nordschleife….ale jen lehce.

Ve čtvrtek nebylo úplně hnusně, ale pršelo pořád ! Asi kvůli počasí moc lidí nepřijelo, každopádně okruh klouzal tak příšerně, že na našich pneumatikách byla jízda dost stresující. Štěpán „hupsnul do kačírku“ já jsem lehce škrtnul svodila a ostatní byli více šikovní, takže to odkroužili bez ztráty květinky. Každopádně ostatní (moderní) auta nás předjížděla a vůbec nemělo smysl s kýmkoliv závodit!
Většina lidí přijela s auty např.:Porsche GT2-4; BMW M1-2-3-4-5…Ferrari, Mc.Laren…..atd.

Pátek dopoledne nás Mirek Švec vytáhnul do belgického Spa, kde se konalo MS v rallykrosu ale až odpoledne, takže jsme to okoukli, navštívili muzeum závodních aut a motocyklů, nakoupili čokolády a vyrazili zpět na Nurburgring.
Celý pátek bylo slunečno, takže jsme vyrazili opět na okruh. U vjezdu nás čekalo překvapení jménem „stovky hobby závodníků“!,
Na otevření okruhu tam čekaly doslova stovky mladíků z celé Evropy lačnící rozmlátit svůj „bavorák vyladěný do nepříčetnosti“!
Většina aut měla závodní pneu,brzdy, ochranné rámy, vyladěné motory atd.
Vyhodnotili jsme tuto situaci jako šílenství. S našimi milášky bychom na trati akorát vytvářeli nebezpečné situace.
Jediný kdo se mezi ně odvážil, byl můj Honza který to přežil v pohodě a má z jízdy natočené video!
Zbytek výpravy okukoval fotil a zasvěceně klábosil.

V sobotu ráno jak jinak za deště jsme vyrazili zpět směr CZ. Déšť přestal až někde u Frankfurtu, ale to bylo to poslední co by nás vyplašilo….vlastně až na jeden upadlý plech cca 40×100 cm z nějakého vleku, který jsme s Honzou naštěstí přejeli bez poškození aut 🙁

Po návratu mi Míša řekla, že ten škrtnutej blatník nemám opravovat a že si tam mám nalepit samolepku s nápisem Nurburgring – tu co jsem si koupil ve „fan shopu“ – abych prý dostal rozum až mně příště napadnou takové kraviny….:-)

TRrrrrrrr
Ať nám výfuky TRrrroubí

VIDEO:

Honzova Videa z okruhu:
https://youtu.be/pFN_L5-2Syk
https://youtu.be/zw6g75OWPR4

Yutube Odkaz – Tak přeci jenom jsme „slavní“…:-) Na videu je to čas cca 1:35 min. !!!
https://www.youtube.com/watch?v=1Ok2MP0DWXA

FOTO:
Autor/Zdroj: Jiri a Stepan