Závodní víkend v Mostě „Triumph & British GT Competition“Ahoj Všichni,

po dvou letech jsme opět navštívili krásnou akci v Mostě, která se oficialně jmenovala „Most American Show NASCAR“.

Přijel jsem tam již v pátek 28.6.19 kdy jsem měl schůzku s Marcusem Weidenbachem z TR Register Germany, jehož oficiální funkce je 2nd. Coordinator of Triumph Competition. (můžeme jen závidět)
Je tam super parta lidí, kteří závodí na téerkách od TR2,4,6,8,250 až po Warwick GT350 !
Další auta na roštu byly Spitfiry, Autin Healey, MGA-B, TVR Vixen atd, opravdu krásné závody.

Pro mne byl hlavní bod programu samozřejmě závod kategorie „Triumph & British GT Competition“ ale závod NASCAR jsem viděl poprvé a byl to opravdu mazec.

Atmosferické osmiválce, žádná elektronika a téměř totožná auta zajišťují vyrovnané souboje ve kterých často odletují kusy blatníků – pokud s tímto cirkusem přijedou příště, opravdu stojí zato si udělat čas alespoň na jedno odpoledne.

Velká deviza této akce je, že můžete projít depo a vidět jednotlivé teamy při přípravě a opravách závodních aut!

Jelikož jsem se snažil prezentovat náš klub, tak jsem závodníkům s „teerkama“ rozdal naše klubové odznaky, hrníčky a samolepky.

Za odměnu mně Markus pozval v pátek večer do depa na jejich „klubové grilování“. Mají to opravdu dotažené do detailu….kempingové stoly a sedačky cca „jen“ pro 30lidí 🙂 obrovský stan a grill pro prase (cca 50kg) sudy s pivem, (já tam přinesl karton Krušovic, který TR znalci ocenili) – manželky závodníků připravovaly pečivo a saláty – prostě ráj na zemi!!! Marcus mi řekl, že pokud pojedeme do Německa, tak mu určitě máme dát vědět!

Náš klub reprezentovali: Karin Starková a David Suchan, Štěpán Trachta s Domčou+kámoši s americkejma autama, Ondra Kadlc a Michal Jeřábek.
Byl to opravdu krásný víkend.

AŤ nám výfuky TRrrrroubí

Jirka Brrr

Natočená videa:

https://photos.app.goo.gl/9a4EXkWddbafF4NCA

https://photos.app.goo.gl/4sFXK1c12GjN82E67

https://photos.app.goo.gl/caq6hxsmNAqHxAtJ8