První cestovní horečka aneb akce JeseníkyPo úspěšném zahájení se klub 30. května vydal směr Jeseníky. Bohužel předpověď hlásila padání trakařů, i přesto se našlo hodně statečných 🙂 Nakonec byl zahajovací den krom pár kapek slunečný a se střechou dole. První den vyrazila první část skupiny na exkurzi zámku v Novém Městě nad Metují a dále na prohlídku kostela Neratov, který rekonstruoval místní nadšený farář. Druhá skupina byla celý den v nedohlednu a čekala na tu první již s vychlazeným pivem v Jeseníkách 😀

Druhý den se nesl ve smyslu poznávání místních kopečků a klikatých cestiček a tak došlo i na pár závodů mezi TRkama 🙂 bohužel byl tento den poměrně deštivý a tak došlo ke změně plánu. I přesto někteří ze členů vyrazili i na horskou pěší turistiku. Jiní zase zvolili prohlídku lázní Jeseník a ochutnávku dobré kávy.

Třetí den i kvůli vydatnému dešti byla zrušena účast na akci EcceHomo a posádky vyrazili na prohlídku jeskyní a zámku ve Velkých Losinách. Večer byl zakončen již tradičním setkáním klubu u dobrého českého piva a další den již následovala cesta do rodných vísek. Celkem na výlet v okolí Jeseníků vyrazilo sedm posádek.


Translate »